BUS simulátor 16

Původně jsem se hodně rozmýšlel, zda vůbec budu tento simulátor recenzovat… Jelikož jsem odjel skoro všechny BUS simulátory, tak jsem se rozhodl zakoupit i tento, i když na Steamu bylo hodnocení hráčů „Smíšené“ a hodně si stěžovali na optimalizaci hry. Toto já pomíjím, protože vždy když si hráči na optimalizaci stěžovali, tak já jel většinou na plné detaily bez problému, jenže…

Po instalaci hry jsem zjistil, že s optimalizací hry měli hráči naprostou pravdu. Jel jsem na lehké detaily a FPS 15–18 !!! i když musím říct, že moc velký rozdíl od plných detilů nebyl, co do grafiky, ne výkonu :-D Naštěstí 2. opravný patch hodně věcí vylepšil a opravil (dříve nebyly vidět ani světla jiných vozidel z pohledu řidiče, takže jsi nevěděl jestli brzdí nebo odbočuje, i překlad do češtiny byl občas špatný, provoz pomalý…)

V této hře není grafika fotorealistická, spíše bych řekl že je jednoduchá, ale neurazí. A v tomto simulátoru mě nevadí. Město je poměrně velké, čtvrtě se otvírají postupně podle splněných úkolů. Na chodnících je i dost chodících chodců (oproti ATS :-) ) a ne hloučků, přecházejí na přechodech, AI auta je občas sami pouštějí na přechod bez semaforů, nevrhají se pod kola vozidel. Přibylo dost doplňků (odpadkové koše, opřená jízdní kola atd a některé věci si můžete i stáhnout z workshopu – mám reklamní cedule). Po opravném patchi byla doplněna možnost určit kolik chodců na chodních uvidíš a kolik aut v provozu a také zda vidět i ty doplňky. Tím trochu pomohli hráčům k optimalizaci hry. Nyní nám střední detaily, vyhlazování, hodně chodců i aut a FPS 20. Vím, není to moc, ale hra běží bez cukání. Myslím si, že výrobce bude ještě hru ladit.

A nyní ke hře samotné. Začínáte jako elév s jedním busem a po plnění úloh a ježdění získáváte penízky a otvírají se další úkoly a čtvrtě. Nastaveno je to dobře a netrvá dlouho a máte všech 5 čtvrtí otevřených a dost nakoupených autobusů včetně řidičů, kteří vám také vydělávají penízky. Po splnění všech základních úloh a otevření celého města ještě získáváte prémie za další nákup autobusů, řidičů, případně speciální trasy, atd. V současné době získávám týdenní mzdu (vždy po odjetí jedné trasy z garáže, do garáže) kolem 100.000. Nejlev­nější autobus stojí 90.000. Můj vozový park čítá 21 autobusů s řidiči.

A nyní, jestli hru doporučit či nikoliv. Pro mě má ještě jeden velký restík a to nefunkčnost TrackIR kamery, takže se musíte rozhlížet myší, což u tohoto typu simulátorů je špatně a kazí po poct ze hry. Jinak ovládání vozidel je pohodovka, nastavit se dá skoro vše. Hodně mě překvapila jízdy harmonikou, se kterou jsem se bez problémů dostal i do úzkých uliček – perfektně zatáčí (ve starších ročnících to byla tragédie). Ve hře je ještě plno pár na opravu (inteligence cestujících je prapodivná, u jedné garáže když zajíždíte, tak vám to hlásí jízdu v protisměru!!! a pár drobností).

Takže je to hlavně pro milovníky autobusů, protože jinou náplň než vožení cestujících tam není. Ale pozor, hra má i multiplayer – ten jsem nemohl vyzkoušet, nebylo s kým – takže tam by možná mohla být větší zábava. Mám odježdíno 43 hodin a musím říct, že mě to docela uteklo :-D Nemám ještě všechny achievementy otevřené (25 z 30 ano), takže je stále co plnit. Je fajn, že si jen tak pro sebe můžete vytvořit dlouhou trasu a po odjetí ji třeba smazat.

Za mě mohu s výhradami doporučit (mohla být ještě lepší na rok 2016) – na slabých noteboocích si ji asi ale nezahrajete, plusem je čeština ve hře.

Poslední patch hru co do FPS vylepšil dost podstatně, takže i hra je plynulá. Některé chyby ve hře stále zůstávají a chybí mě hlavně podpora TrackIR, takže řidit na volantu a myší se rozhlížet je u simulátorů tohoto typu v roce 2016 dost nemyslitelné. TrackIR funguval už na hrách 18 Whels.....

Zde video recenze:


Webové stránky zdarma

Nepřihlášený