Formule 1 (2011 - 2013)

Máme zde po delší době (zveřejněno v září 2011) opět další závodní titul z dílny Codemasters a to

Formule 1 – 2011

     Formule vám zde představovat nebudu ale zmíním se jen o několika vylepšeních, které v tomto titulu oproti loňskému ročníku jsou.

     Samozřejmě maximálně dokonalá grafika, dynamické počasí s vlivem na jízdu, různé druhy pneumatik s různými vlastnostmi, licencované teamy, značné množství nastavení vozu a asistencí. Tak toto vše tam už bylo i vloni :-)

     Letos tato hra trochu ožila, jelikož zde máte své zázemí a okolí ožilo jako v DIRT a ještě se trochu vylepšila grafická stránka hry. Letos se jezdí podle nových pravidel, i s pneu Pirelli, lze použít DRS (krátkodové snížení přítlaku křídla na zvýšení rychlosti) a KERS (krátkodobé zvýšení výkonu až o 60 kW na dobu 6,7 sekund v každém kole), čímž se tento ročník stal opět realističtější. Také je zde jedna povinná zastávka v boxech s výmenou pneu. V depu máte celý team a výmena pneu, případně oprav v závodě je pěkně koukatelná. Přibyly také filmové sekvence na konec závodu. Jízdní vlastnosti jsou velice dobré, zvuková kulisa také. Délka závodu se dá nastavit na 10, 20 a 100%, a je zde delší a kratší varianta výkendu, t.j. buď jedna rozjíždka, jedna kvalifikace a potom závod, nebo jako v reálu 3 rozjíždky, 2 kvalifikace a závod. Jezdíte buď kariéru, nebo jednotlivé závody, případně si sestavíte svůj turnaj z nabízených okruhů dle své chuti.

     Zkrátka závodům z dílny Codemasteru nelze snad ani nic vytknout. Samozřejmostí je pěkný multiplayer až pro 16 hráčů v jednom závodě. Co dodat? vlastně nic, je to pro milovníky Formule 1 velice pěkný kousek do sbírky…

Moje ukázka jedno kolo na okruhu Silverstone (závod nastaven na 20% reálu).......

Formule 1 – 2013

Přináším vám krátký pohled na hru F1 – 2013. Ročníky 2012 a 2013 se od sebe liší minimálně, jen v menu a několika drobnostech. Jina zde samozřejmě platí nejnovější pravidla závodů Formule 1 (v té době). Ročníkem 2013 jsem byl docela zklamaný, jelikož nabídka menu je trochu chaotická a docela se v ní člověk strácí. Odpadla závodníkova kancelář, jak to bylo v roce 2011, takže vybíráte z klasické nabídky. Grafika opět postoupila trochu vpřed, jízdní vlastnosti vozu jsem dobré, síla soupeřů odpovídající. Ani F1 se bohužel nevyhne, stejně jako Nascar a podobné závodní tytuly, pozdějšímu stereotypu. Ono už totiž není co vylepšovat. Licencované tratě a vozidla jsou stejná, závody také. Takže kdo má hru 2012, tak vlastně tu novou ani nepotřebuje, protože rozdílů je zde minimálně…


Webové stránky zdarma

Nepřihlášený