Multiplayer ATS i ETS2

 

Od 25. 5. 2021 je v beta verzi MP od SCS zatím do ATS

     Testuji a zatím to vypadá na dobré cestě. Žádný větší problém jsem nezaznamenal, jen pár cuknutí ve hře ale až ve večerních hodinách když bylo asi hodně lidí ve hře.

V MP může být skupina až 8 lidí, každý si může vytvořit svou skupinu. Je synchronizováno počasí, doprava, stejné náklady stějným firmám. Komunikace přes vysílačku stiskem X, nebo psaný cheat po stiski Z.

!! zatím v MP nefungují mody. V profilu musí být mody odstraněny, jinak MP není možný !!

 

admin. 30. 5. 2021

___________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

Nové stránky multiplayeru, tentokrát už pro obě hry...

TruckersMP

Na stránkách provézt registraci, stáhnout instalační program a nainstalovat. A potom už jen hrát v MP.

Chce to účet na Steamu

Také to chce mít odehráno minimálně 2 hodiny ve hře (na Steamu) jinak si MP nezahrajete. Takhle to bylo v minulosti alespoň nastaveno, jak je to nyní nevím...

Při nové instalaci jejich softwaru to po mě chtělo kliknout v PC kde je instalace ATS a ETS2 (ale steamová). Potom se ti na ploše PC vytvoří nové ikony na spuštění hry ETS2 a ATS MP.

Potom když chceš hrát, tak se musíš přihlásit na Steam, a spustit MP hru. Můžeš používat uloženou pozici ze singlu, ale já si ji raději vždy uložm ještě i pod jiný název (kdyby se náhodou poškodila) a hraješ. Nesmíš mít žádné mody v profilu !! Takže je lepší mít nový profil bez módů jen na MP. Ve hře jezdit podle pravidel, omezovač je nastaven na 110 km/hodinu. Hlavně dávat bacha při předjíždění, protože může dojít k časovému posunu a vozidlo které vidíš může být v trochu jiné vzdálenosti něž si myslíš. Takže začít dříve a zařazovat se později.

Tady je odkaz na video ohledně registrace a instalace MP

Zde je odkaz na české MP fórum

Zde naleznete hodně informací a pravidel jak se na MP chovat. Zde je z těchto stránek ukázka... Doporučuji, než začnete jezdit, tak se důkladně seznámit s pravidly MP !!!!!!! jinak můžete lehce dostat ban.

___________________________________________________________________________________________

Ukázka z MP webu ohledně pravidel jízdy:

Předjíždění

(Autor: Vavelonline)

 

Toto je jednoduchá příručka jak předjíždět (nebo být předjížděn).

První věc kterou by jste si měli uvědomit, je desinchronizace. V překladu, to co vidíte na vašem monitoru není to, co vidí ostatní uživatelé.

Toto může způsobit v mnoha případech (nezáměrné) nabourání. Pro omezení tohoto efektu jsou zde praktické informace které by jste měli vždy dodržovat:

Když předjíždíte

- Začněte předjíždět až když jste alespoň 60 metrů od tahače před vámi (vzdálenosti si vždy můžete zkontrolovat stisknutím tlačítka TAB)

- Když jste se ujistili, že už je vámi předjížděný hráč vzdálen 100 metrů za vámi, můžete se začít řadit zpět do pravého pruhu.

- Když uvidíte hráče za vámi blikat světlomety, nebo 2x krátce zatroubí, znamená to že se můžete bezpečně zařadit z jeho pohledu, i když nejste vzdálen 100m od uživatele. V tomto případě je vhodné poděkovat použitím levého-pravého-levého-pravého blinkru.


Když jste předjížděni

- Zůstaňte ve svém pruhu.

- Pokud jedete rychlostí 90 KM/H měli by jste zpomalit, aby měl druhý řidič šanci vás předjet.

- Pokud je mezi vámi a předjíždějícím vozidlem dostatečná vzdálenost (60 metrů by mělo stačit), zablikejte dálkovými světli (nebo dvakrát krátce zatrubte) a dejte tím druhému řidiči znamení že se může bezpečně zařadit.

Doufejme že všichni budou dodržovat tato pravidla a silnice budou o mnoho bezpečnější.

___________________________________________________________________________________________

Jinak v městech u vykládky je nekolizní zona a hodně řidičů nečeká v pořadí na vyložení, ale jezdí jeden přes druhého, takže někdy dost masakr - to mě dost štve.

Taky ve městech, kde je najednou moc vozidel, tak se rapidně sníží fps, někdy dokonce i na 7-10 FPS !!!!!


Webové stránky zdarma

Nepřihlášený